Hodowla Springer Spaniel Walijski | Springer Spaniel – Opis Rasy, Charakter, Zdrowie, Historia, Wady I Zalety 13218 투표 이 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “hodowla springer spaniel walijski – SPRINGER SPANIEL – OPIS RASY, charakter, zdrowie, historia, wady i zalety“? 다음 카테고리의 웹사이트 you.xosotanphat.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://you.xosotanphat.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Ciekawski jak Polak 이(가) 작성한 기사에는 조회수 5,231회 및 좋아요 106개 개의 좋아요가 있습니다.

Redsprings Kennel – jedna z największych hodowli Springer Spanieli Walijskich w Europie Wschodniej znajdująca się niedaleko Rygi, jej właściciele Alina i Aleksey Zavodilov od blisko 20 lat z wielką pasją i zaangażowaniem zajmują się tymi cudownymi psami zwracając szczególną uwagę na ich użytkowy charakter.

hodowla springer spaniel walijski 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 SPRINGER SPANIEL – OPIS RASY, charakter, zdrowie, historia, wady i zalety – hodowla springer spaniel walijski 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

daj SUBA, UDOSTĘPNIJ i naciśnij DZWONECZEK
Ciekawski jak POLAK: https://www.facebook.com/Ciekawski-jak-Polak-1181347851925095/
Marcin Pasierb: https://www.facebook.com/MarcinPasierb11
https://www.youtube.com/user/MarcinPasierb
Projekt Ciekawość: https://www.facebook.com/ProjektCiekawosc
https://www.youtube.com/channel/UCURKQsFImXC_Dn62HeEBv5g?ab_channel=Projektciekawo%C5%9B%C4%87
Historia w Pigułce: https://www.youtube.com/channel/UCRiXdW5A6ART7zUQ2zivaCA?ab_channel=Historiawpigułce
#CiekawskiJakPolak,

hodowla springer spaniel walijski 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Springer Spaniel Walijski – Hodowle

Springer Spaniel Walijski – Hodowle » Klub Spanieli i Psów Dowodnych – hodowle, wzorce, reproduktory – wystawy, konkursy i szkolenia.

+ 여기에 보기

Source: www.klubspaniela.pl

Date Published: 12/24/2022

View: 4970

주제와 관련된 이미지 hodowla springer spaniel walijski

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 SPRINGER SPANIEL – OPIS RASY, charakter, zdrowie, historia, wady i zalety. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

SPRINGER SPANIEL - OPIS RASY, charakter, zdrowie, historia, wady i zalety
SPRINGER SPANIEL – OPIS RASY, charakter, zdrowie, historia, wady i zalety

주제에 대한 기사 평가 hodowla springer spaniel walijski

  • Author: Ciekawski jak Polak
  • Views: 조회수 5,231회
  • Likes: 좋아요 106개
  • Date Published: 2021. 1. 9.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=VP5lt1b23iQ

Linki ⋆ RedWorld Kennel

Redsprings Kennel – jedna z największych hodowli Springer Spanieli Walijskich w Europie Wschodniej znajdująca się niedaleko Rygi, jej właściciele Alina i Aleksey Zavodilov od blisko 20 lat z wielką pasją i zaangażowaniem zajmują się tymi cudownymi psami zwracając szczególną uwagę na ich użytkowy charakter.

Springer Spaniel Walijski – Hodowle

Długa tradycja hodowlana

W 1924 roku zarejestrowano pierwszą hodowlę cocker spanieli angielskich w Polsce. Spaniel jest typem psa myśliwskiego, na prototyp spaniela trafiamy w rzeźbie z czasów Filipa II Macedońskiego – 350 lat p.n.e.

Springer spaniel walijski – opis rasy, hodowla

Springer spaniel walijski często bywa mylony ze swoim kuzynem, springer spanielem angielskim. Faktycznie, psy te różnią się niemal wyłącznie umaszczeniem. Obydwie rasy są bardzo pozytywnie nastawione do ludzi, uwielbiają zabawę i szybko się uczą, chociaż mogą być nieco uparte. Sprawdź, czy springer spaniel walijski będzie dla ciebie dobrym towarzyszem.

Spaniel walijski – opis rasy

Springer spaniel walijski jest psem średniej wielkości. Jego wysokość w kłębie wynosi od 46 do 48 centymetrów. W zależności od płci i cech indywidualnych zwierzęta te ważą od piętnastu do dwudziestu kilogramów. Ich sylwetka jest harmonijna.

W przeciwieństwie do swojego angielskiego kuzyna spaniel walijski występuje tylko w jednym umaszczeniu: rudo–białym. Na białych obszarach ciała może pojawiać się tak zwana dropiowatość, czyli nakrapianie.

Na pierwszy rzut oka wzrok przyciągają długie uszy z delikatnie pofalowaną sierścią. Na pozostałych obszarach ciała szata jest raczej prosta i dobrze przylegająca do ciała.

Walijski springer spaniel – charakter rasy psów

Walijski springer spaniel to wyjątkowo sympatyczny i otwarty pies. Walijczyk słynie z bardzo dużego przywiązania do swojej rodziny. Szczególnym uczuciem darzy dzieci, co do których ma naprawdę wiele cierpliwości i uwielbia się z nimi bawić.

Spaniel walijski jest psem myśliwskim, który wciąż może być wykorzystywany na polowaniach. Dobrze radzi sobie nawet na trudnych terenach, może także pracować w wodzie. Ma doskonały węch i chętnie aportuje.

Springer spaniel walijski nie jest psem typowo użytkowym. Z powodzeniem może być wykorzystywany jako pies rodzinny, powinien jednak zamieszać w domu, który spełni wszystkie jego specyficzne potrzeby.

Tak jak inne rasy myśliwskie, spaniel walijski jest przyzwyczajony do ciężkiej pracy i potrzebuje dużej dawki ruchu. Jest bardzo energiczny i chętny do zabawy. Oprócz standardowych długich spacerów warto zapewnić mu kreatywne zabawy węchowe i intelektualne. Spacery najlepiej odbywać na wolnej przestrzeni w okolicach lasów i pól. Spaniel walijski może mieszkać w bloku, jeżeli na co dzień będzie mógł odbywać długie spacery. Jeżeli uda ci się zmęczyć tego psa (zarówno fizycznie, jak i intelektualnie) w domu będzie jedynie odpoczywał.

Ponieważ springer spaniel walijski zachował silny instynkt myśliwski, może mieć skłonność do ucieczek. Ogród powinien więc być starannie ogrodzony, a na terenach miejskich (szczególnie tych z dużym natężeniem ruchu) raczej nie zaleca się spuszczania tego psa ze smyczy.

Springer spaniel walijski to bardzo inteligentny zwierzak, który szybko się uczy. Ma jednak dosyć uparty charakter, dlatego jego szkolenie warto rozpoczynać jak najprędzej. Dobrze zadbać o to, aby było ono jak najbardziej urozmaicone, ponieważ psy tej rasy szybko się nudzą. Tak jak w przypadku wszystkich innych psów myśliwskich, niezwykle ważne jest opanowanie przywołania awaryjnego. Jeżeli zwierzak ma z tym problem, na niezabezpieczonym terenie nie spuszczaj go ze smyczy nawet na chwilę.

Spaniel walijski jest bardzo przywiązany do swojego człowieka. Życie rodzinne jest dla niego niezwykle ważne – czuje potrzebę bycia jego częścią. Absolutnie nie nadaje się do kojca ani do zostawania samemu w domu na długie godziny. Warto budować z tym psem dobrą i mądrą relację. Niektóre osobniki mają tendencję do chodzenia za człowiekiem krok w krok, a to z kolei może zamienić się w lęk separacyjny.

Zdrowie rasy springer spaniel walijski

Tak jak większość psów użytkowych i myśliwskich, springer spaniel walijski jest odporny i stosunkowo zdrowy. Psy tej rasy zazwyczaj w dobrym zdrowiu dożywają trzynastego roku życia. W bardzo rzadkich przypadkach występują choroby oczu – psia jaskra lub postępujący zanik siatkówki (PRA). Warto także kupować pieski wyłącznie z hodowli, w których wykonywane są prześwietlenia pod kątem dysplazji stawów biodrowych i łokciowych.

Springer spaniel walijski może mieć skłonności do alergii pokarmowych, a jego układ trawienny jest z reguły dosyć wrażliwy. Słabym punktem tej rasy są duże zwisające uszy, które mają tendencję do infekcji.

Spaniel springer walijski – pielęgnacja

Springer spaniel walijski wymaga regularnego szczotkowania. Wielu opiekunów decyduje się na wizyty u groomera, jednak zachowanie jedwabistej sierści w dobrym stanie jest możliwe także na własną rękę. Ważne jest to, aby delikatnie podcinać włosy po wewnętrznej stronie ucha.

Uszy spaniela walijskiego wymagają regularnych kontroli. Sprawdzaj, czy nie zbiera się w nich ciemna wydzielina o nieprzyjemnym zapachu. W przypadku zdrowych uszu obecność bezzapachowej i przezroczystej wydzieliny jest fizjologicznie normalna. Nie próbuj jej usuwać.

Springer spaniel walijski – hodowla

W naszym kraju springer spaniele walijskie występują o wiele rzadziej od swoich angielskich kuzynów. Właśnie dlatego znalezienie szczeniaka może okazać się dosyć problematyczne. Szczeniaki rodzą się bowiem rzadko i niekiedy na miot trzeba dosyć długo poczekać. Wielu niecierpliwych opiekunów sprowadza maluchy z zagranicy. Wybieraj hodowle zarejestrowane w ZKwP, ponieważ tylko takie mają możliwość wystawiania rodowodów FCI.

Spaniel walijski – cena

W przypadku rasy springer spaniel walijski szczeniaki kosztują zazwyczaj od 5 do 7 tysięcy złotych. Cena może różnić się od siebie w zależności od wielu czynników – od prestiżu hodowli aż po tytuły przodków psiaka. Każdy hodowca ustala cenę indywidualnie, więc zawsze warto omawiać takie kwestie na bieżąco.

Spaniel springer walijski – historia rasy

Psy w typie spanieli od setek lat towarzyszyły myśliwym na polowaniach. Rasę można więc uznać za bardzo starą. Jego pod koniec XIX wieku w Walii pies w tym typie zwany był po prostu jako pies walijski lub cocker spaniel walijski. Wszystko zmieniło się w 1902 roku. To właśnie wtedy ustalono oddzielny wzorzec dla cocker spaniela, a oddzielny dla springerów.

Określenie „springer” wywodzi się od słowa wypłaszać i odnosi się bezpośrednio do funkcji, jakie psy te spełniały na polowaniach. Ich zadaniem było wytropienie zwierzyny i jej wypłaszanie. Springer spaniele polowały przede wszystkim na ptaki, króliki i inne drobne zwierzęta. Towarzyszyły zarówno sokolnikom, jak i myśliwym polującym z bronią palną.

Springer spaniele walijskie najbardziej popularne są w swojej ojczyźnie. Wiele hodowli, szczególnie tych użytkowych, funkcjonuje tam nieprzerwanie od dziesiątek lat. Stosunkowo dużo psów tej rasy mieszka także w Europie Zachodniej oraz w Czechach, na Słowacji i w Estonii. W Polsce rasa jest dosyć rzadka, spotykana głównie w rodzinach osób polujących.

Pierwsze spaniele walijskie trafiły do naszego kraju jeszcze przed II wojną światową – hodowała je księżna Izabella Radziwiłłowa. W PRL-u nie były rozmnażane aż do lat osiemdziesiątych, kiedy to sprowadzono do nas kilka psów z Czech.

Spaniel walijski – dla kogo?

Spaniele walijskie występują w Polsce dosyć rzadko, jednak w żadnym wypadku nie oznacza to, że rasa nadaje się wyłącznie do celów użytkowych. W istocie walijskie springery od swoich angielskich odpowiedników różnią się wyłącznie kilkoma zewnętrznymi szczegółami. Tak samo jak one mogą być psami rodzinnymi.

Warto jednak pamiętać, że przedstawiciele tej rasy mają szczególne wymagania, które należy spełnić. Przede wszystkim potrzeba im dużo ruchu. Zwykły spacer, nawet dłuższy, nie wystarczy. Dobrze jest zabierać psa na trasy, których jeszcze nie zna, pozwalać mu na samodzielne eksplorowanie terenu.

Chociaż sympatyczny i łagodny, spaniel walijski potrzebuje szkolenia, które należy zacząć jak najwcześniej. Istotne jest to, aby zwierzak jak najlepiej opanował przywołanie. Tak jak każdy pies myśliwski, będzie miał pewnego rodzaju skłonności do ucieczki, jednak należy jak najbardziej minimalizować ryzyko odłączenia się od opiekuna na dłuższy czas.

Psy tej rasy raczej nie nadają się na stróżów. Poinformują opiekuna o pojawieniu się intruza, jednak ich stosunek do obcych jest z reguły bardzo serdeczny. Nie warto także przyjmować je do domów, w których praktykuje się raczej siedzący tryb życia.

Walijski springer spaniel – ciekawostki

Springer spaniel walijski jest nieco mniejszy od swojego angielskiego kuzyna

Spaniel walijski to jeden z tych psów myśliwskich, które bardzo dobrze odnajdą się w warunkach domowych. Są bardzo przywiązane do całej rodziny i wprost kochają dzieci. Nie nadają się jednak dla osób o siedzącym trybie życia. Mają mnóstwo energii, potrzebują ruchu, nauki i pracy.

Springer Spaniel Walijski – przyjaciel rodziny

Na pytania odpowiada Karolina Papierowska hodowca psów rasy springer spaniel walijski – hodowla Ynys Afallon z Bydgoszczy

Springer Spaniele Walijskie – przed II Wojną Światową hodowane były przez księżną Izabelę Radziwiłłową. To psy mądre i czułe, idealne dla aktywnej rodziny. Biało-ruda sierść, długie uszy i piegi na nosie czynią go jednocześnie eleganckim i zawadiackim.

Dlaczego hoduje Pani psy tej rasy?

W moim otoczeniu od zawsze były psy i to różnych ras. Dominowały głównie myśliwskie, choć dla nas były to wyłącznie psy rodzinne. Pierwsza walijska suczka trafiła do naszego domu prawie 7 lat temu. Od początku była towarzyszem naszych podróży, spacerów, kąpieli w morzu i wypoczynku na łonie natury. Wypełniała dom swoim radosnym temperamentem, a przy tym rozpieszczała nas łagodnością i przywiązaniem. Lora, bo tak ma na imię, okazała się brakującym ogniwem w naszej rodzinie. Obie stawiałyśmy pierwsze kroki na wystawach. Rosła zdrowo, przeszła szkolenia i szybko dała się poznać jako wzorowa przedstawicielka swojej rasy, zdobywając cenne tytuły. To wtedy narodziła się myśl o jej potomstwie – stąd wziął się początek hodowli. Nie miał dla nas znaczenia fakt, że jest to w Polsce rasa nieznana, a napotkanie walijczyka na ulicy, to jak wygrana na loterii. Hodowla springer spaniela walijskiego nie jest łatwa. Nie wszystkie również są wielbicielami wystaw. W Związku Kynologicznym w Polsce zarejestrowanych jest aktualnie 5 hodowli. Rasa ta dopiero w latach osiemdziesiątych XX w. została reaktywowana przez Panią Jolantę Kawecką. Od tego czasu walijczyki na dobre zadomowiły się w naszym kraju jako psy rodzinne. Jesteśmy więc dumni, że po raz trzeci szczęśliwie powitaliśmy na świecie szczenięta tej właśnie rasy.

Jakiego opiekuna potrzebuje springer spaniel walijski?

Springer spaniel walijski swojego opiekuna trzyma się jak rzep psiego ogona. Przyjęcie go pod swój dach wymaga poświęcenia czasu i uwagi. Nie należy zapominać, że to pies aktywny, a zatem wszelkiego rodzaju psie sporty, zabawy, spacery, buszowanie w trawach czy w wodzie, to dla nich istny raj. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby w jednej chwili przeistoczyć się w typowego kanapowca, który uwielbia głaskanie i przytulanie. Czasami są uparte, ale jednocześnie bardzo wrażliwe. Wymagają relacji zbudowanych na wzajemnym zaufaniu. Z dziećmi walijczyk ma niesamowitą więź. Jest świetnym towarzyszem zabaw i mistrzem wykradania pluszaków z ich pokoju. Idealny opiekun springer spaniela walijskiego to osoba, która w pełni pozna jego charakter i będzie czerpała radość w spełnianiu jego potrzeb. To także ktoś, kto nie wpadnie w panikę na widok białej sierści na swojej ulubionej czarnej sukience lub garniturze. Mogę powiedzieć, że nasze szczeniaki to prawdziwi szczęściarze. Ich obecni opiekunowie dają im wszystko, czego potrzebują. To oni zainspirowali nas do zorganizowania zjazdu pod hasłem „weekend z walijczykiem”.

Jak socjalizujecie szczenięta?

Socjalizacja szczeniąt, to nic innego jak przygotowanie ich do obcowania i funkcjonowania w ludzkim świecie. Najprostszą metodą jest więc nie separowanie ich od niego. Szczenięta rodzą się w naszym domu i kiedy tylko są na to gotowe, uczestniczą w codziennym życiu na różne sposoby. Kilka dni temu zrobiłam naszym dziewięciotygodniowym szczeniętom wycieczkę do miejsca, gdzie pracuję. W jednej chwili radośnie rozbiegły się robiąc małe zamieszanie. Koleżanki były zachwycone, maluchy wniebowzięte, a ja? Szczęśliwa i dumna.

Springer spaniel walijski hodowla

Serwis zoonews.pl przetwarza Państwa dane osobowe zbierane w Internecie po to, by monitorować statystyki ruchu, mierzyć skuteczność serwisu oraz realizować swoje usługi.Klikając „Akceptuj” i wchodząc do serwisu wyrażają Państwo zgodę na korzystanie z technologii Cookies, przetwarzanie adresu IP oraz danych służących do mierzenia aktywności użytkowników na stronie zoonews.pl.Jeżeli korzystacie Państwo ponadto z usługi newslettera klikając „Akceptuj” i wchodząc do serwisu wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie Państwa danych osobowych przez serwis zoonews.pl oraz przez podmioty, z których usług korzysta serwis zoonews.pl, by w sposób prawidłowy dostarczać swoje usługi.Państwa zgoda jest dobrowolna i w każdej chwili można ją wycofać.Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych i przysługujących Państwu praw dostępne są w polityce prywatności

Springer Spaniel Walijski

Tính minh bạch của Trang Xem thêm

Facebook sẽ hiển thị thông tin để bạn hiểu rõ hơn về mục đích của Trang. Hãy xem hành động của những người quản lý và đăng nội dung.

Springer spaniel walijski – gdzie kupić szczeniaka

Springer spaniel walijski – charakter

To symetryczny, zwarty, nie wysokonożny pies. O budowie wyraźnie wskazującej na wytrzymałość i zdolność do ciężkiej pracy. Ruch ma szybki, wydajny oraz zdecydowany. Springer spaniel Walijski jest psem bardzo aktywnym i zdecydowanym. Niemniej jednak jednocześnie to stworzenie łagodne i wesołe, u którego nie zobaczycie agresji czy nerwowości.

Springer spaniele walijskie to psy bardzo łagodne, zrównoważone, towarzyskie i inteligentne. Choć są posłuszne i zgodne, to pozostają lekko uparte. Uczą się bardzo szybko, a podczas szkolenia raczej nie sprawiają problemów. Jednak jak wszystkie rasy myśliwskie, również i ten spaniel bywa czasem uparty. Zwłaszcza wtedy, kiedy jego nosek poczuje coś nadzwyczaj interesującego. Ta cecha szczególnie ważna jest podczas polowania. Przyszły właściciel tego psa musi sobie z tego zdawać sprawę i wychowywanie spaniel zacząć już od pierwszych dni w domu. Zbudowanie więzi jest bardzo ważne. Pochwały wypowiedziane łagodnym, spokojnym głosem sprawiają im ogromną radość. Dodatkowo, cenią właścicieli którzy są cierpliwi i konsekwentni.

Psy te są zawsze pozytywnie nastawione do ludzi w każdym wieku i okazują czułość wszystkim członkom rodziny. Znakomicie dogadują się z dziećmi i zabawa z nim mogłaby trwać nieprzerwanie. Akceptują inne zwierzęta, z którymi wspólnie mieszkają, jednak dobrze by było, aby już od wieku szczenięcego miał z nimi kontakt.

Springery spaniele walijskie potrzebują aktywnego opiekuna, który pójdzie z nimi na długi leśny spacer czy też nad wodę, ponieważ ją uwielbiają. Woda jest ich żywiołem i zawsze do niej wejdą. Będą bardzo szczęśliwe biegając pośród wysokich traw. Oprócz aktywnego ruchu, warto zapewnić spanielowi zajęcia umysłowe. Po tak intensywnym dniu, walijczyk zaśnie najchętniej na kolanach opiekuna. To także idealna rasa, jeżeli chodzi o psie sporty. Agility, tropienie czy obedience są doskonałym wyborem.

Rasa ta jest bardzo związana z człowiekiem i nie nadaje się do życia na podwórku. Warto go również przyzwyczajać, że czasami będzie musiał zostać sam, bo źle znosi samotność. W stosunku do obcych osób mogą zachowywać się różnie. Jedne będa wylewne i gotowe na pieszczoty inne potrafią być nieśmiałe i troszkę wycofane.

Springer spaniel walijski

키워드에 대한 정보 hodowla springer spaniel walijski

다음은 Bing에서 hodowla springer spaniel walijski 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  수 기운 부족 | 수기운 보충법(수가 부족한 사주) 27 개의 자세한 답변
See also  Drzwi Stalowe Przeszklone Ei30 | Instruktaż Regulacji Zawiasu Genius Lhe - Domoferm 13218 투표 이 답변

See also  스폰지 밥 타임 카드 | All Spongebob Time Cards In Korean (Update)/한국어로 된 모든 스폰지밥 시간 카드 (업데이트) 상위 118개 베스트 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 SPRINGER SPANIEL – OPIS RASY, charakter, zdrowie, historia, wady i zalety

  • springer
  • spaniel
  • springer spaniel
  • opinia
  • zachowanie
  • waga
  • charakter
  • opis
  • żywienie
  • dla kogo
  • wady i zalety
  • historia
  • pielęgnacja
  • wymagania

SPRINGER #SPANIEL #- #OPIS #RASY, #charakter, #zdrowie, #historia, #wady #i #zalety


YouTube에서 hodowla springer spaniel walijski 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 SPRINGER SPANIEL – OPIS RASY, charakter, zdrowie, historia, wady i zalety | hodowla springer spaniel walijski, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment